Spider-Man: Into the Spider-Verse (Film İnceleme)


 Spider-Man,Türkçe söylemek gerekirse Örümcek Adam çok uzun zamandan beri hayatımızda olan bir karakter. Çizgi filmlerini yıllar yıllar önce küçükken heyecanla izlediğimi hatırlıyorum.Bütün filmlerini de izledim ayrıca.Tobey Maguire, Andrew Garfield, Tom Holland derken spider-man’a hayat veren aktör sayısı aldı başını gitti.Ben Amca sanki benim amcam, May hala sanki benim halammış gibi hep gördüm.Mary Jane,Gwen tahmin ettiğinden fazla ortak yönümüz var Spidey dostum.Onunla büyüdüğüm için ahlak yapım dünyaya bakışım belki bu yüzden çok fazla benziyor Spider-Man’a.Hele o mottosu yok mu beni çok fazla etkiliyor:"Büyük güç büyük sorumluluk getirir" 

 

Daha önce de bahsettiğim gibi neredeyse bütün Spider-Man filmlerini,çizgi filmlerini,animasyonlarını izlemiş biriyim ben çünkü kendimi çok fazla bağdaştırdığım şey var onda.Ve Spider-Man:Into the Spider-Verse izlediğim en eğlenceli,en iyi tasarlanmış,en iyi kurgulanmış Spider-Man yapımı olabilir.Galiba tek handikapı çizgi film veya animasyona benzer bir şekilde olması ama o benim için handikap falan değil. Espriler o kadar kaliteli,şakalar o kadar iyiydi ki en son ne zaman bu kadar eğlendim ben bir sinemada diye düşündüm gerçekten.Ve bu bir komedi filmi veya bir Stand-up bile değil. 

 

Peki bu filmin ismindeki Spider-Verse de ne ola ki? Diye sorarsanız eğer çok spoiler vermeden birazcık bahsedeyim.Paralel evrenden gelen diğer Spider-Man’lerin olduğu bir ortam düşünün.Şu anki evrende bulunan liseli Miles Morales,Gelecekten gelen şişko ve pijamalı Spider-Man peter parker,Looney Tunes çizgi filmlerinden kopup gelen Spider-Ham Peter Porker,1940lardan gelen Spider-Man Noir,Spider-girl diyip spoiler vermek istemediğim birisi ,Çok uzak gelecekten gelen Robot bir spiderman süren japon bir kız ve Muhteşem Gatsby . Evet kadroyu saymış oldum.Bir dakika Muhteşem Gatsby yok o başka bir yazının konusu karışmasın hehehe. Seslendirmenleri için de adeta ünlü oyuncular kapışıyor Mahershala Ali,Nicolas Cage,Liev Schrieber,Chris Pine,Hailee Stanfield,Shameik Moore daha saymayayım en iyisi.İçerisi şampiyonlar ligi gibi yani. 

 

 Sonuç olarak bu film son zamanlarda izlediğim en eğlenceli film.Tek cümle ile özetlememi isteseydiniz kesinlikle kuracağım cümle bu olurdu.Basın parayı alın IMAX bileti ,alın küçük kardeşinizi kuzeninizi veya sevdiğiniz başka birisini yanınıza (tek de gidebilirsiniz tabi onun da zevki ayrı) beraber bu filmi sinemada izleyin çünkü buna değer. Kaçırmayın diyorum ve neredeyse tam puan veriyorum.

PUAN:98/100

Bu blogdaki popüler yayınlar

Neden kitap okumamalıyız?

Kadife Bilekli Bonus

Hayallerimize Giden Yoldaki Yalnızlığımız